Yaz Okulu 2019

Bilim Şenlikleri ve Yarışmalar
Nisan 1, 2019
Etkinlik ve Organizasyonlar
Mayıs 16, 2019

Yaz Okulu 2019

Yaz aylarında artık geleneksel hale gelen yeni bir yaz okulu dönemine daha geldik. Yine dopdolu yine eğlenceli yine eğitici bir yaz okulu için acele etmenizi tavsiye ediyoruz.


Bu yılki programımız bir haftalık programlar şeklinde programlandı ve içerikler zenginleştirildi. Bu yılki yeniliklerden biri Phyton atölyesi. Son dönemin en popüler yazılımı olan Phyton artık teknoloji alanındaki birçok disiplinde vazgeçilmez hale geldi. Yapay zeka, makine öğrenmesi, bulut teknolojisi, uzay çalışmaları, nesnelerin interneti gibi bir çok alanda artık varlığını hissettiren Phyton programlama diline Mucit Akademisi olarak yabancı kalamazdık. Bu yaz okulunda düzenleyeceğimiz Phyton Atölyesinde ilk dönemden itibaren başlangıç seviyesinde başlayacak Phyton Atölyesi eğitimlerimizi kaçırmayın. Kurs ileriki seviyelerde görüntü işleme, nesnelerin interneti ve Raspberry Pi 3B ile robotik uygulamalarına kadar ilerleyecektir.

Yaz Okulunda bir yenilikte Mekanik Atölyesi olacak. Bu atölyede öğrencilerimiz basit makinelerden başlayarak dişli sistemleri, taşıyıcı sistemler, bantlı sistemler gibi mekanik birçok uygulamayı gerçekleştirerek bu sistemlerin çalışmasını öğreneceklerdir.
Yeni atölyelerden biri de Ahşap, Sanat ve Elektronik teknolojilerinin birleştirileceği ve disiplinler arası çalışmaların yapılacağı Proje Atölyesi. Bu atölyede öğrenciler adım adım istasyon uygulamaları gerçekleştirerek kurs sonunda birbirinden farklı ve eğlenceli projeler gerçekleştirecekler. Yeni atölyelerden biri de Android ile Otomasyon atölyesi olacak. Bu atölyede öğrencilerimiz ilk olarak Android tabanlı uygulamalarını hazırlayacaklar ve sonrasında bu uygulama ile otomasyon ya da robotik projelerini kontrol edecekler.

Bu atölyelerin yanısıra artık klasikleşen Robotik ve C Kodlama atölyelerimiz yine aynı şekilde ve daha zengin içerikler ile uygulamaya devam edecektir. Bu yıl yaz okulları bünyesinde ayrıca hem eğitimciler hem de robotik teknolojisini tüm meraklıları için CCS C ile Robotik Uygulamalar Atölyemiz olacak. Bu atölyemiz normal takvimin dışında gerçekleştirilecek ve Temmuz ayında yapılacak. Kurs içeriğinde tüm kursiyerlere sırası ile çizgi izleyen robot, engelden kaçan robot, duvar takip eden robot, labirent robot ve mini sumo robot projeleri yaptırılacaktır.

Yaz okulu eğitimlerimiz Haziran ayı süresince iki blok şekilde yapılacaktır. İki blok eğitimler birbirlerinden bağımsız olarak programlanmıştır. Yani ilk hafta eğitimlere katılan öğrenciler dilerlerse iki haftaya devam etmeyebilirler. Eğitici eğitimleri ise bir hafta olacak şekilde programlanmıştır.

SIKÇA SORULAN SORULAR...

Yaz okullarınız hangi yaş gruplarını kapsayacaktır?
Yaz okulları 9+ yaş olarak planlanmıştır. Öğrencilerin daha önce aldıkları eğitim seviyelerine göre öğrenciler arasında gruplandırmalar yapılacaktır.
Daha önce hiç robotik kodlama eğitimi almayan bireyler için de uygun mudur?
Daha önce hiç robotik kodlama almayan bireyler kendi aralarında gruplandırılacak ve özel eğitim programı uygulanacaktır.
Yaz okulu çalışma süreleri nasıl olacak?
Yaz okulu sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki grupta planlanmıştır. Sabah grupları saat 10:00'da eğitime başlayacak ve 12:30 eğitimleri tamamlanacaktır.
Öğleden sonra gruplarının ise 13:30'da eğitime başlayacak ve 16:00'da eğitimi tamamlanacaktır.
Yaz okulunun tarihleri neledir?
Yaz okulumuz iki dönem olarak planlanmıştır. Birinci dönem;
17.06.2019 tarihinde başlayacak ve 28.06.2019 tarihinde sona erecektir.
İkinci dönem yaz okulumuzun tarihi ile ilgili bilgilendirmeler ileriki tarihlerde yapılacaktır.
Yaz okuluna başvurular nasıl yapılacak?
Yaz okulu başvuruları için ister 0533 464 1406 numaralı kurumsal telefonumuzdan bize ulaşabilrsiniz isterseniz de bu linke tıklayarak çıkan başvuru formu ile başvurunuzu yapabilirsiniz.

Please Login to Comment.

nineteen − 5 =

Mucit Akademisi